O nás

Jsme malá chovatelská stanice koček plemene Ragdoll. Najdete nás asi 16 km od Brna, v malém městě Adamov. Bydlíme v bytě, který s námi sdílí naše tři kočičí ragdollí slečny a fenečka Čínského chocholatého pejska Bibi. 

Od roku 2010 jsme členy organizace BOEC. Od roku 2012 máme registrovanou chovatelskou stanici Gatos de Ragdoll.

Od chovu myšek, potkanů a morčat jsme se dopracovali k naší první kočičce Žofince. Byla to obyčejná černobílá kočička. Donesli jsme si ji domů jako šestitýdenní koťátko, které chtěl majitel utopit. Vyrostla z ní krásná kočička, kterou jsme moc milovali. Za nějaký rok poté k nám do domácnosti přibylo štěnátko nahatého pejska - Bibi. Uběhlo několik roků a Žofinka onemocněla rakovinou. Tehdy, když v deseti letech odešla do kočičího nebe, začala naše fenečka tesknit. Doma bylo nějak smutno, a tak jsme se rozhodli, že sobě i jí pořídíme další kočičí kamarádku. Na výstavě koček nás okouzlilo právě plemeno Ragdoll. Ty krásně modré oči a milá kamarádská povaha rozhodla. Jelikož jsme chtěli kotátko s PP a na chov, pátrali jsme na internetu a v roce 2009 jsme si vybrali v chovatelské stanici Aeibiscat paní Holánkové naší první kočičku Izzy s průkazem původu. A aby měla kočičího parťáka na lotroviny, přídili jsme jí po roce ze stejné chovatelské stanice kamarádku Esmeraldu. Kočičí holky dospěly a byl čas uvažovat o ženichovi. Nastalo velké dilema, zda si pořídit ješté kocourka. Nakonec, když jsme uviděli Walery, bylo rozhodnuto. Byla tak nádherná. A měli jsme doma další kočičí holku od paní Holánkové. Vzhledem k tomu, že naše kočičky postupně stárnou a rádi bychom se nadále věnovali chovatelství, rozhodli jsme se, že si pořídíme další kočičku. V létě 2018 se Wallince narodila koťátka vrhu F. Okamžitě nás zaujala kočička jménem Freya. Tím se rozrostla naše chovatelská stanice o dalšího člena.

Naše kočičky milujeme, věnujeme jim veškerou potřebnou péči a mají možnost pohybu po celém bytě. Dbáme o to, aby naše kočičí slečny byly řádně očkované, odčervené a testované. Jsou krmeny superprémiovým krmivem (Natural and Delicious výhradně bez obilovin, Hills nature's best, Nativa aj.). Pravidelně se snažíme zúčastňovat se výstav koček v Brně a okolí. 

    

Naším kočičím holkám jsme udělali velkou radost. Koupili jsme jim další nové škrabadlo a  mají k dispozici z okna visutou voliérku s výhledem do zahrady, kde tráví hodně času pozorováním ptáčků a ostatního dění.

 


Kontakt

Eva Dostálová

Adamov

+420 731 227 401